Bolidy

2019/2020

Bolid Elektryczny "Lem"

Nasz najnowszy bolid elektryczny „Lem” to konstrukcja, która jako pierwsza w Polsce pomyślnie przeszła skomplikowaną kontrolę techniczną na zawodach Formuły Student.  W porównaniu z zeszłorocznym „Stanisławem”, generuje on dwukrotnie większy docisk aerodynamiczny. Przy około 100 km/h generuje taką siłę, że bolid mógłby jechać po suficie. Dla porównania, dla F1, prędkość ta wynosi ok 130 km/h. Układ elektroniczny wzbogacił się o czujniki temperatury opon i tarcz hamulcowych. Konstrukcja akumulatora jest skonstruowana z izolacyjnego kompozytu z włókna szklanego, które zapewnia maksymalną wytrzymałość oraz bezpieczeństwo przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi. Śmiałym motywem przewodnim nowego bolidu i nadchodzącego sezonu jest „cyberpunk” – futurystyczny nurt niosący ze sobą nutę nostalgii i klimat lat 80.

0
Przyspieszenie 0-100km/h
0
Moc (kW)
0
Masa (kg)

2018

Bolid Elektryczny "Stanisław"

Chcąc działać na rzecz rozwoju elektromobilności, która wpisuje się w trend zmiany sposobu korzystania ze środków transportu, już w poprzednim sezonie powołaliśmy do działania zespół skupiający się na napędzie elektrycznym. Od samego początku pomysł ten skupił wokół siebie wielkie zainteresowanie. AGH Racing jest pierwszym w Polsce zespołem, który zaprezentował bolid klasy Formuła Student z napędem elektrycznym. Na uroczystej premierze zgromadzili się tłumnie sponsorzy AGH Racing, władze oraz pracownicy uczelni, a także studenci zaciekawienie przełomową konstrukcją. Bolid Stanisław został nazwany na cześć patrona naszej uczelni.

0
Przyspieszenie 0-100km/h
0
Moc (kW)
0
Masa (kg)

2017-2019

Bolid Spalinowy "Grazyna"

Rok 2018 był dla nas szczególny. Dzięki otrzymanemu wsparciu od władz AGH, sponsorów, a także dofinansowaniu z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zespół przygotował w obecnym sezonie dwa pojazdy wyścigowe do rywalizacji w zawodach Formuły Student. Pierwszy z nich to rekonstrukcja piątego bolidu zwanego pieszczotliwie „Grażyną”- rewolucją w AGH Racing i naszym najlepszym, jak do tej pory bolidem. Pojazd, z którym startowaliśmy na torach w Europie oraz Stanach Zjednoczonych zaprezentował się wspaniale, zajmując czołowe miejsca w wielu konkurencjach dynamicznych.

0
Przyspieszenie 0-100km/h
0
Moc (KM)
0
Masa (kg)