Zawody 2016/2017

Formula Student NL

Formula Student NL | 17-20 lipca 2017

W tym roku postanowiliśmy spróbować swoich sił w zupełnie nowych zawodach.  Mowa tu o zawodach Formuły Student NL, które odbywają się po raz pierwszy w historii na torze TT w Holenderskim mieście Assen. Światowej klasy tor, noszący przydomek „Katedra Prędkości”, czołowe teamy jak i profesjonalizm organizatorów skłoniły nas do udziału w tych zawodach. W 2017 roku przyjdzie nam konkurować aż z 50 zespołami we wszystkich konkurencjach przewidzianych przez zawody Formuły Student SAE. Ciekawym faktem jest to, że zawody te organizowane są przez byłych członków holenderskich zespołów FS SAE, czyli de facto, naszych starszych, zagranicznych kolegów-inżynierów.

Formula Student Czech Republic | 2-5 sierpnia 2017

Zawody Formula Student Czech Republic odbywają się w położonej około 600km od Krakowa miejscowości Most w Czechach na lokalnym Autodromie.  Jest to tor o długości ponad 4 kilometrów, strategiczne położony w centrum Europy między Austrią, Polską i Niemcami co sprzyja organizowaniu zawodów. Zawody te rozgrywane są od 2013 roku. W obecnym sezonie organizatorzy przewidują, że łącznie ze wszystkich zespołów w zawodach weźmie udział ok. 800 osób. W teście rejestracyjnym na te zawody udało nam się zająć 11 miejsce. Mamy nadzieję, że po udanej rekrutacji na zawodach będzie podobnie!

FS_Czech

Formula Student Spain | 23-27 sierpnia 2017

W tym roku ponownie zagościmy na dobrze nam znanym torze w Barcelonie by w towarzystwie 60 zespołów Formuły Student walczyć o zwycięstwa. Są to zdecydowanie najbardziej profesjonalne zawody na jakich mieliśmy okazje mierzyć się z innymi zespołami FS. Specyfika tego miejsca, sama świadomość, że na co dzień korzystają z niego kierowcy F1, dostęp do paddocku, w którym co weekend serwisowane są najbardziej zaawansowane technicznie bolidy, odbywają się testy supersamochodów które dopiero wejdą na rynek, możliwość korzystania z tej samej infrastruktury co światowej klasy sławy motorsportu, udostępnienie nam wszystkich tych miejsc, które oglądamy w telewizji podczas wyścigów tylko podnoszą poziom rywalizacji i dodają nam zapału! Ponadto skala zawodów, profesjonalizm sędziów czy atmosfera jaka panuje w tym miejscu sprawia, że dla każdego z Nas będzie to niezapomniane przeżycie.