Valeo

Naszym partnerem, któremu niezwykle wiele zawdzięczamy, jest firma VALEO – światowy lider rynku części samochodowych. Posiada 124 fabryki w 29 krajach na świecie zatrudniając niemal 75 tys. pracowników.

 

W Polsce swoją działalność VALEO rozpoczęło w 1996 roku i dzisiaj posiada tu już cztery zakłady produkcyjne, biuro handlowe oraz trzy Centra Badawczo-Rozwojowe. Produkty z polskich zakładów są dystrybuowane głównie w Europie, ale również poza nią z przeznaczeniem do pierwszego montażu producentów samochodów, jak i na rynek wtórny – części zamiennych.

 

Zakłady produkcyjne w Polsce oznaczają najwyższy standard w przemyśle samochodowym, począwszy od linii produkcyjnych, standardów pracy, dbałość o najlepszą jakość, poprzez wyszkoloną kadrę, a skończywszy na innowacyjnych produktach z najwyższej półki.

 

Fabryki VALEO w Polsce produkują między innymi najnowszej generacji innowacyjne wymienniki ciepła (chłodnice silnika, oleju, powietrza turbodoładowującego, klimatyzacji) i kompletne układy chłodzenia silników, które oprócz swojej zasadniczej funkcji pozwalają redukować zużycie paliwa oraz obniżyć emisję szkodliwych związków, w tym dwutlenku węgla (Oddział Systemy Chłodzenia Silnika w Skawinie), wycieraczki do szyb samochodowych, w tym pióra wycieraczek i kompletne mechanizmy z napędem i układem spryskującym (Oddział Systemy Wycieraczek w Skawinie), światła samochodowe przednie i tylne oraz przeciwmgielne (Oddział Systemy Świateł w Chrzanowie, najnowsza fabryka VALEO w Polsce), alternatory, rozruszniki i kompresory (również regeneracja – VALEO Electric and Electronic Systems Sp. z .o.o. w Czechowicach-Dziedzicach).

 

Działalność handlową w Europie Środkowej i Wschodniej prowadzi VALEO Service Eastern Europe z Warszawy. Podczas ostatniej reorganizacji struktur koncernu, w Skawinie utworzono centralne biura obsługujące wszystkie zakłady VALEO w Polsce – centrum usług finansowych, płacowych, IT oraz zakupowych. W Skawinie jest ulokowany również zarząd VALEO w Polsce, właśnie tu są podejmowane kluczowe dla organizacji decyzje.

 

VALEO znane jest z innowacyjnych produktów i najnowocześniejszych systemów, a wachlarz propozycji jest naprawdę imponujący! Warto wspomnieć, iż troska o środowisko naturalne, redukcja emisji CO2 i innych szkodliwych związków poprzez wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań w produktach dla motoryzacji jest globalnym celem i chlubą koncernu VALEO.

 

Nasza współpraca z firmą VALEO rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku. Otrzymaliśmy od naszego partnera intercooler wodny, a miesiąc później – po odwiedzinach przedstawicieli VALEO w naszym garażu – wentylator. Widocznie panuje u nas bardzo gorąca atmosfera. 😉

 

VALEO jest głównym partnerem zespołu AGH Racing, dzięki czemu otrzymujemy od firmy wsparcie na każdym polu. Zarówno pomoc finansowa, jak i merytoryczna, którą otrzymaliśmy od VALEO, bardzo wiele dla nas znaczy. VALEO z chęcią wspiera inicjatywy studenckie takie, jak nasza, co pomaga się rozwijać obu stronom. My korzystamy na wiedzy, którą zdobędziemy od naszego doświadczonego partnera, poznajemy w praktyce jak przebiega proces produkcji poszczególnych elementów. Przedstawiciele VALEO są z nami także podczas zawodów Formuły Student.

Więcej informacji o VALEO:

www.valeo.com