REKRUTACJA AERO

12 października 2018

Dział aerodynamiki

Naszym zadaniem jako aerodynamików jest umiejętne pokierowanie powietrzem aby zwiększyć przyczepność samochodu do jezdni podczas zakrętów, przy zachowaniu możliwie najmniejszego oporu aerodynamicznego. Sztuka ta jest skomplikowana, czasochłonna, miejscami niewdzięczna, ale przede wszystkim sprawia niesamowicie dużo frajdy.

Dział aerodynamiki zajmuje się projektowaniem pakietu aerodynamicznego w oparciu o obliczenia CFD z wykorzystaniem komputerów dużej mocy oraz przeprowadzane testy praktyczne. Naszym zadaniem jest również zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza do elementów wymagających chłodzenia – hamulców, chłodnicy oraz, w przypadku bolidu elektrycznego, pakietu baterii.

Dzięki partnerstwu z MESco oraz Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet, mamy dostęp do specjalistycznego oprogramowania – pakietu firmy Ansys, używanego dla przykładu przez UTC Aerospace Systems i drużyny Formuły 1 – oraz najmocniejszego superkomputera w Polsce – Prometheusa.

Członkom oferujemy szkolenia teoretyczne i praktyczne, rozwój dzieki rozwiązywaniu praktycznych problemów spotykanych w projektowaniu i budowaniu pojazdu wyścigowego, dostęp do zasobów zespołu oraz uczestnictwo w ambitnym projekcie, z którego doświadczenie otworzy drzwi do wielu firm.

Oczekujemy dużego zaangażowania, determinacji, podstawowej wiedzy z mechaniki płynów i chęci rozwoju oraz nauki.

Aktualnie poszukujemy:

  • Osoby do pomocy przy projekcie dyfuzora
  • Osoby do pomocy przy projekcie przedniego skrzydła
  • Osoby do projektowania nowych profili lotniczych
  • Osoby do automatyzacji procesu obróbki danych

Wymagamy:

  • Poświęcenia co najmniej 18 godzin tygodniowo na pracę na rzecz drużyny
  • Wiedzy z mechaniki płynów, pożądana jest wiedza z metod numerycznych
  • Atutem będzie wiedza z dynamiki samochodu

Nie spełniasz wszystkich wymagań, ale pasjonuje Cie aerodynamika samochodów wyścigowych i chciałbyś się w tym kierunku rozwijać? Zgłoś się! Powyższe wymagania to profil kandydata idealnego – a nikt nie jest idealny, idealnym staje sie w naszym zespole 😉

Polecana literatura:
Jozeph Katz, Race Car Aerodynamics: Designing for Speed;

POZOSTAŁE POSTY