Team 2016

 

 

 

 

Team 2016

 

Zespół AGH Racing powstał w 2012 roku, zapoczątkowała go grupa entuzjastów motoryzacji z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH. Projekt szybko zyskał dużą popularność i uznanie, zarówno wśród studentów jak i władz uczelni. Uzyskał tytuł najlepszego projektu studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej 2013, natomiast opiekun projektu – dr inż. Daniel Prusak – został Krakowianinem Roku w kategorii „nauka”.

Jesteśmy ambitnym i kreatywnym zespołem, który stale się rozwija. W dotychczasowym dorobku mamy trzy bolidy – ostatni, czerwono-czarna Bestia, swoją premierę miał podczas gali “Burza mózgów”, organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą.

Za nami trzeci sezon Formuły Student – wystartowaliśmy w zawodach FS Hungary na torze Gyor, następnie FS Spain na torze Circuit de Barcelona – Catalunya oraz FS Italy na torze im. Riccardo Paletti w Varano. Systematycznie ulepszamy bolid i pniemy się w górę, co bardzo motywuje nas do działania.

 

Piotr Zawodny – Team Leader AGH Racing

Na co dzień student IV roku Mechatroniki, a od niedawna także Team Leader zespołu AGH Racing. Imał się różnych zajęć, od tańca folklorystycznego, przez Muay-Thai, na wspinaczce górskiej kończąc. Prawdziwą radość odnalazł jednak dopiero w budowie samochodów wyścigowych. W projekcie najbardziej lubi etap burzy mózgów. Odpoczywa najchętniej na motocyklu.

 

 

 

 

 

Tomasz Biela – Team Leader AGH Racing

Student III roku Mechaniki i Budowy Maszyn. Członek AGH Racing od 2013 roku. Odpowiada za układ hamulcowy, rejestrację na teamu na zawody FS oraz organizację zespołu. Nieustannie dba o dobre relacje z naszymi partnerami i czuwa nad deadlinami związanymi z przesyłaniem dokumentacji dla sędziów. Tor kartingowy nie jest mu obcym miejscem, toteż od sezonu 2014/2015 pełni zaszczytną rolę jednego z kierowców naszego bolidu.
Prywatnie Tomek lubi aktywnie spędzać czas – latem jazda na rowerze, zimą narty. Jak sam dodaje, lubi podróże, dobrą muzykę, a jego przepisem na sukces jest nic więcej jak tylko silna motywacja oraz odpowiedni ludzie wokół!

 

 

 

 

Aerodynamika

 

Bartosz Wróbel – Team Leader

Student IV roku Mechaniki i Budowy Maszyn. W zespole już drugi rok, jego głównym zajęciem jest projektowanie aerodynamiki oraz wytwarzanie elementów kompozytowych. Dużo czasu spędza przed komputerem na modelowaniu oraz niecierpliwie czeka na wyniki symulacji przepływów. Czas wolny? No cóż, carbony same się nie zrobią a perfekcja wymaga poświęceń. Prywatnie fan F1 oraz siatkówki.

 

Członkowie zespołu:

→ Bartosz Wróbel

→ Agnieszka Żak

→ Jan Kowalczyk

→ Marcel Chodźko

→ Michał Czarny

Dokumentacja

 

Marcel Chodźko – Team Leader

Na co dzień student III roku Mechaniki i Budowy Maszyn. W AGH Racing od 2 lat. Wspomaga zespół w pracach nad złożeniem CAD oraz przygotowuje zespół do Design Eventu. Niekwestionowany zespołowy mistrz renderingu wszelakiego. Krążą plotki, że zdjęcia do dowodu i paszportu robił na fotoradarach. Prywatnie zagorzały fan Disco Polo. Na wyjazdach „umila” zespołowi czas śpiewaniem topowych hitów, gdyż zna 99% tekstów piosenek tego gatunku.

 

Członkowie zespołu:

→ Marcel Chodźko

→ Hanna Faron

→ Wojciech Marcinkowski

→ Paweł Walusiak

→ Magdalena Nogaj

→ Andrzej Zakręcki

Układ napędowy

 

Radosław Zgrzędek – Team Leader

Student II roku Mechaniki i Budowy Maszyn. Radek wie, że najważniejszą częścią każdego pojazdu jest silnik – porównuje go do ludzkiego serca, które musi pracować by całość mogła funkcjonować zdrowo, jako jeden organizm. Dlatego wybór podzespołu w AGH Racing był prosty – układ napędowy. W wolnym czasie śmiga na motocyklu, a wraz z kolegami z roku buduje „Czikitę” – rajdówkę na bazie Fiata Cinquecento . Jego marzeniem jest odwiedzić na dwóch kółkach Bałkany, szczególnie Chorwację.

 

Członkowie zespołu:

→ Radosław Zgrzędek

→ Piotr Zawodny

→ Tomasz Biela

→ Michał Bełzowski

→ Michał Dąbrowski

→ Kamil Machon

→ Miłosz Jarosz

→ Michał Perek

→ Bartek Stosio

→ Maciej Tretan

→ Sylwia Grygiel

→ Albert Piechnik

→ Kamil Surowiak

→ Stanisław Zysnarski

→ Jakub Górski

→ Marcin Kisiel

→ Rafał Kociołek

→ Marek Gancarczyk

Zawieszenie

 

Wojtek Wróbel – Team Leader

Student Mechatroniki, to już jego trzeci sezon w zespole. Prywatnie fan dobrej muzyki, dobrego jedzenia i małego majsterkowania. A czy można zmajstrować coś lepszego niż samochód wyścigowy?

 

Członkowie zespołu:

→ Wojciech Wróbel

→ Gabriel Partyka

→ Dariusz Korus

→ Maciej Stańczewski

→ Mariusz Juszczak

→ Marcin Danel

→ Konrad Pollesch

Marketing

 

Magdalena Ogorzałek – Team Leader

Na co dzień studentka Zarządzania i Inżynierii Produkcji na wydziale Metali Nieżelaznych. Swoja przygodę w AGH Racing rozpoczęła bardzo ambitnie – obejmując stołek Team Leadera podzespołu Marketingu.
Prywatnie miłośniczka Formuły 1 i wszystkiego, co związane z motoryzacją. Wolne chwile spędza nad kartką papieru z ołówek w ręku lub jeżdżąc na rolkach. Nawet najbardziej krytyczne wpisy kończy słowami „Buziaczki sto dwa”.

 

Członkowie zespołu:

→ Magdalena Ogorzałek

→ Barbara Puchałka

→ Adrianna Piwońska

→ Bartłomiej Gawęda

→ Piotr Ogórek

→ Marcin Mirowski

→ Łukasz Prokopiuk

 

Otoczenie kierowcy

 

Jolanta Krupa – Team Leader

Szczęśliwa posiadaczka Passerati. Studentka Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz Metali Nieżelaznych. Dołączyła do zespołu w drugim sezonie, rozpoczynając przygodę z Formułą Student w grupie marketingu. Obecnie jest odpowiedzialna za zespół otoczenia kierowcy.
W wolnych chwilach szlifuje swoje umiejętności kulinarne oraz ogląda hiszpańskie filmy.

 

Członkowie zespołu:

→ Jolanta Krupa

→ Piotr Solecki

→ Hubert Świątkiewicz

Elektronika

 

Paweł Jabłoński – Team Leader

W AGH Racing, Paweł prowadzi podzespół odpowiedzialny za wszelką elektrykę i elektronikę w pojeździe lub służącą do jego obsługi. Razem z chłopakami projektuje i wykonuje instalację elektryczną pojazdu, system sterowania oraz układ telemetrii do bezprzewodowego kontrolowania parametrów jazdy bolidu. Paweł interesuje się wszystkim, co jest związane z branżą automotive. Lubi również bawić się w elektroniką.

 

Członkowie zespołu:

→ Paweł Jabłoński

→ Michał Kowalik

→ Marek Kuklis

→ Kacper Zioło

Rama

 

Sebastian Szczęch – Team Leader

Na co dzień student Mechaniki i Budowy Maszyn na 4 roku. W zespole zajmuje się ramą bolidu i wszystkim tym, co zostało do zrobienia na szybko, zaraz przed zawodami.
Prywatnie fan motoryzacji, miłośnik dwóch kółek i ekstremalnych podróży.

 

Członkowie zespołu:

→ Sebastian Szczęch

→ Mateusz Bartosik

→ Maciej Padamczyk

→ Marcin Wysocki