Nasz bolid świętuje dzień AGH!

Dnia 10. czerwca na kortach tenisowych Miasteczka Studenckiego AGH odbył się piknik rodzinny – DZIEŃ AGH dla wszystkich studentów, pracowników oraz absolwentów wraz z rodzinami. Mimo deszczowej aury na wydarzeniu pojawiło się wiele osób, co powodowało ciągłe zainteresowanie bolidem AGH Racing na naszym stoisku obok głównej sceny.

Odpowiadaliśmy na pytania zainteresowanych opowiadając o naszym projekcie i zawodach, w których bierzemy udział. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym otwarciem przez władze uczelni, zaraz po nim mieliśmy przyjemność posłuchać koncertu orkiestry reprezentacyjnej AGH. Zaraz po nim miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu „Moje AGH” oraz zostali wyróżnieni uczestnicy akcji „Podaj dalej”. Spotkanie obfitowało w różne atrakcje, wśród których nie zabrakło gier i zabaw dla dzieci, konkursów, koncertów, improwizacji kabaretowych i niespodzianek. W międzyczasie były rozdawane nagrody Wielkiej Loterii. Posiadacze szczęśliwych losów otrzymali ciekawe nagrody, między innymi koszulki bądź gry.

Tradycyjnie podczas DNIA AGH odbył się także Bieg AGH. Jego uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 bądź 10 km. Na zwycięzców w kategorii Open oraz AGH czekały nagrody pieniężne, a dla wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg w regulaminowym czasie – pamiątkowe medale, okolicznościowe upominki oraz sportowa satysfakcja. Mimo, że pogoda nie dopisywała, swój udział w biegu wyraziło kilkaset osób.

Była to już czwarta edycja DNIA AGH. Dla całej społeczności akademickiej oraz absolwentów AGH to wyjątkowa okazja, aby razem świętować i bawić się na terenie kampusu. To cieszące się ogromnym zainteresowaniem wydarzenie jest już stałym punktem w uczelnianym kalendarzu. Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy w nim uczestniczyć i jednocześnie mamy nadzieję, że pojawimy się tutaj za rok już z nowym samochodem.

(fot. M.Chudy, KSAF AGH)