Nasz bolid AGH RT 3.5 zwyciężył w KOnkursie KOnstrukcji Studenckich KOKOS 2017 w kategorii koło naukowe

AGH RT 3.5, nasz pełnowymiarowy bolid wyścigowy klasy Formuły Student, z którym startowaliśmy w zeszłym sezonie na międzynarodowych zawodach został wyróżniony przez sędziów KOnkursu KOnstrukcji Studenckich.

KOnkurs KOnstrukcji Studenckich KOKOS to ogólnopolski projekt realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów AGH. Jego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów polskich uczelni technicznych. Udział w wydarzeniu stanowi szansę dla zdolnych i kreatywnych osób, a wygrana może pomóc w opatentowaniu projektu i jego skomercjalizowaniu.

Tegoroczna gala finałowa konkursu odbyła się 29 maja 2017 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej. AGH Racing reprezentowali Team Leader Piotr Zawodny oraz Jolanta Krupa.

Zanim usłyszeliśmy pomyślny dla nas werdykt maszyna została obejrzana i oceniona przez sędziów, a historię, działania i sukcesy zespołu zaprezentował przed sędziami Team Leader.

W KOKOSie konkurowały z nami takie zaawansowane konstrukcje jak elektryczny motocykl LEM Bullet czy bolid RT07 z Politechniki Wrocławskiej.

(fot. J. Berdysz, KSAF AGH)