AGH Racing pomaga!

AGH Racing pomaga!

AGH Racing to nie tylko techniczny projekt naukowy, to przede wszystkim ludzie! Już po raz kolejny członkowie naszego zespołu wzięli udział w akcjach charytatywnych w trakcie okresu przedświątecznego. Dzięki zaangażowaniu i współpracy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Robotyki udało nam się pomóc potrzebującej rodzinie Pani Marii i Pana Wiesława w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Pieniądze, zebraliśmy pozwoliły na zaspokojenie bieżących potrzeb oraz dały możliwość patrzenia z optymizmem w przyszłość.

zdjecie_przemarsz

Ponadto zadbaliśmy o radość dzieci współpracujących z Grupą Pedagogów Ulicy UNO poprzez wzięcie udziału w akcji List do dzieciątka. Dzięki zbiórce pieniędzy mogliśmy powalczyć o spełnienie marzeń o idealnym prezencie pod choinkę. Dzięki listom otrzymanym od potrzebujących dzieci poznaliśmy oczekiwania trójki dziewczynek z Bytomia. Mamy nadzieję, że nasze starania zostaną nagrodzone uśmiechem na ustach obdarowanych dzieci.

zdjecie_szlachetna_paczka

Jednak na tym nie poprzestaliśmy. W okresie przedświątecznym wsparliśmy również akcję AGH Święta Dzieciom. 12. grudnia wraz z samorządem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki wzięliśmy udział w kwestowaniu w ramach akcji Nawrzucaj Dziekanowi. Zebrane datki zostały przekazane naszym najmniejszym przyjaciołom z fundacji Zdążyć z pomocą. Natomiast dzień później wzięliśmy udział, wraz z innymi kołami naukowymi, w uroczystym pochodzie po terenie naszej Alma Mater. Wielki przemarsz technologiczny pokazał jak ogromna jest chęć niesienia pomocy potrzebującym wśród studentów. Orkiestra Reprezentacyjna AGH, liczne koła naukowe, kadra dydaktyczna czy blisko setka wolontariuszy to wszystko wpłynęło na pełne powodzenie akcji charytatywnej. Jest nam niezmiernie miło, że jako zespół AGH Racing mieliśmy możliwość udziału w powyższych wydarzeniach.

zdjecie_kwesta