AGH Racing na Targach EUROTOOL 2017

W dniach 28-30. listopada 2017 mieliśmy okazję wziąć udział w 22. Międzynarodowych Targach Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów. Wydarzenie odbywało się w halach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO w Krakowie. Nasz zespół prezentował bolid na sezon 2017 szerokiemu gronu osób, które działają w branży technicznej. O prestiżu Targów EUROTOOL świadczą takie rzeczy jak: międzynarodowy skład wystawców, nowoczesna przestrzeń wystawiennicza, branżowi kontrahenci, bogata oferta firm z naszego kraju jak i zza granicy, nieprzeciętna lokalizacja na najwyższym poziomie czy atmosfera panująca w pierwsze stolicy Polski, która zdecydowanie służy zawieraniu interesów.

My także nie próżnowaliśmy. W trakcie całego wydarzenia z chęcią opowiadaliśmy wszystkim zainteresowanym o naszym samochodzie, przy okazji poznając wielu nowych ludzi, którzy dzielili się dobrą radą i własnym doświadczeniem. Ponadto niektórzy zadeklarowali chęć współpracy w najbliższym sezonie co świadczy o tym, że jako zespół AGH Racing jesteśmy podmiotem atrakcyjnym marketingowo, mogącym współpracować z największymi firmami w branży.

26194804_1862254313807398_1497752117_o

Poza tym, że byliśmy wystawcami mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze rozwiązania wchodzące w skład Industrial 4.0, co odpowiada obecnie najnowszym trendom w branży przemysłowej. Wystawcy prezentowali swoje oferty związane z drukiem 3D, maszynami do obróbki elektroerozyjnej, robotami zautomatyzowanymi. Można było także nawiązać kontakt z producentami części maszynowych np. śruby, łożyska. Wszystkie te aspekty mogliśmy nie tylko oglądać na żywo, lecz także zgłębiać swoją wiedzę dzięki seminariom i rozmowom kuluarowym.

Oprócz AGH RACING Team na targach zaprezentowały się inne zespoły Formuły Student – PRz Racing Team, PolSL Racing oraz PWR Racing Team. Podczas rozmów wewnątrz polskich zespołów dzieliliśmy się swoim doświadczeniem i pomysłami na usprawnienie naszych pojazdów wyścigowych. Budująca jest atmosfera jaka ma miejsce pomiędzy studentami różnych uczelni, którzy z chęcią pomagają sobie wzajemnie i dzielą się wiedzą.